Нові можливості для продавців та покупців необробленої деревини

Спочатку 2020 року в системі Prozorro.Sale стартував проект з продажу необробленої деревини на електронних аукціонах. Під час пілотного проекту на аукціонах зобов’язали продавати тільки 25% щомісячних запланованих обсягів сировини. Інші угоди могли проходити за прямими договорами або спеціальними тендерами. Сьогодні ситуація змінилася, обсяги торгів через офіційні майданчики істотно виросли. Через публічні аукціони повинна продаватися вся деревина, обсяг якої перевищує 150 кубічних метрів, а вартість 200 тис. грн.

Проблеми ринку деревини

До недавнього часу значна частина ринку деревини України перебувало в тіні, що породжувало певні проблеми:

  • відсутність єдиних правил продажу деревини;
  • неврегульовані правила формування ціни на деревину;
  • ризик шахрайських і корупційних угод;
  • завищення цін;
  • ризик придбання деревини низької якості.

Уряд виступив з ініціативою, яка змогла переломити ситуацію. Перевід торгів на електронну систему Прозорро покликаний мінімізувати ризик корупції, зловживань та вирівняти ціни на деревину за рахунок публічних торгів, учасники яких отримують рівні умови й можливість безпосередньо працювати з виробниками сировини.

Як купити необроблену деревину в Україні вигідно

Тим, хто хоче отримати вигідні умови і придбати якісну деревину від провідних лісозаготівельних підприємств, рекомендується реєструватися на акредитованих майданчиках ProZorro.Sale та брати участь в публічних аукціонах. На майданчиках доступна вся необхідна інформація (про тип сировини, ціни, обсяг і т.д.). Ознайомитись більш детально з інформацією можна за посиланням: www.ueex.com.ua.

Взяти участь в електронних аукціонах можуть приватні особи, українські та зарубіжні компанії. Для цього необхідно зареєструватися на офіційному майданчику, сплатити гарантований внесок, ознайомитися з представленими лотами та подати заявку. Цінові пропозиції анонімні, що ставить учасників в рівне становище й виключає ризик корупції. Виграє аукціон той, що запропонує вигідну ціну. Продавець до останнього не знає, хто став переможцем.

Author: print-fkf